fbpx

Kokybiški VIVA LANGAI langai: kodėl verta?

 

Namo renovacija ar naujo pastato statyba kiekvienam apie tai galvojančiam padovanoja keletą iššūkių – statybos ar remonto kaštai, atliktų darbų tvarumas ir energinis efektyvumas. VIVA LANGAI direktorius Mindaugas Grigas teigia, jog visi šie iššūkiai tarpusavyje susiję. Tinkamų langų bei durų sprendimo pasirinkimas taupo energiją, laiką ir pinigus. Su Mindaugu susitikome kiek neįprastoje vilniečiui aplinkoje, vienoje iš pajūrio kavinių ir aptarėme langų bei durų rinkos tendencijas.

 

Mindaugai, grįžkime mintimis į laikus, kai pradėjote pardavinėti bei montuoti langų ir durų sistemas. Kas pastūmėjo imtis šio verslo?

Situacija rinkoje ir asmeninė patirtis. Remontavau nuosavą namą. Tuomet buvo gan sunku rasti kokybišką prekę ir kokybišką montavimo paslaugą už man tinkamą kainą. Dažnas pardavėjas atsisakydavo montuoti ir atvirkščiai. Turėjau darbo patirties statybų sektoriuje, tad išdrįsau –  asmeniškai susisiekiau su vienais pirmųjų plastikinių langų gamintojų Vokietijoje. Su jais dirbame jau 10 metų.

 

Kaip įsitvirtinote rinkoje?

Džiugu, jog ne aš vienas pasigedau kompleksinės paslaugos „iš vienų rankų”. Tapome patikimu partneriu tiek privatiems klientams, tiek verslui, nes galėjome pasiūlyti visą paslaugų komplektą – nuo konsultacijos iki įrengimo ir garantinio aptarnavimo. Taip pat prie stabilios įmonės veiklos prisidėjo jau 10 metų nekeičiama įmonės misija – neiname į kompromisus dėl kokybės. Neretai nesutinkame dalyvauti renovacijos projekte, nes užsakovo išsakytas poreikis kertasi su mūsų misija. Žinoma, esame lankstūs, visais atvejais ieškome alternatyvų. Tačiau kokybė yra neatsiejama „Viva langai” prekės ženklo dalis.

 

Kaip jaučiatės rinkoje šiandien?

Darbo tikrai yra. Per 10 metų išsiugdėme įprotį į kiekvieną situaciją pažvelgti kliento akimis, tad sukaupta patirtis leidžia dirbti su visais – nuo privataus asmens iki architekto. Į savo darbą žiūrime labai rimtai, nes tinkamai parinkti ir sumontuoti naujo ar renovuojamo pastato langai bei durys sutaupo didelę dalį išlaidų energijai – tiek šildymui, tiek vėdinimui.

 

Mažesnės išlaidos energijai  skamba patraukliai. Nuo ko tai priklauso? Nuo langų bei durų kokybinių parametrų ir montavimo metodų. Be abejo, kokybiški langai kainuoja brangiau, tačiau ilgame periode jie tikrai atsiperka.

 

Galite plačiau?

Visų pirma, tiek kokybiškus, tiek vidutinės klasės ar pigesnius langus reikia kažkam sumontuoti. Montavimo kaštai yra daugmaž vienodi visoms klasėms. Todėl vieno kokybiško lango kaina, įvertinus išlaidas montavimui, artėja prie vidutinės klasės lango kainos. Visų antra, kokybiškas langas yra ilgaamžiškesnis – jis nesideformuoja ir nekeičia spalvos. Trečia – kaip ir minėjau, yra taupoma energija. Kai taupome energiją, taupome pinigus.

 

Paminėjote galimas langų deformacijas ir spalvos kitimą. Ką tai reiškia mums, eiliniams vartotojams?

Deformuojantis langui atsiranda nematomi plyšiai, kurie lemia tiek šildymo, tiek vėsinimo energijos praradimus. Taip pat langas kliūva jį atidarant ir nebeužsidaro taip sandariai, kaip galėtų. O dėl spalvos – matome bendras tendencijas, jog balto profilio langų užsakymų kiekis mažėja, nes spalvotas lango profilis tampa norma. Klientai renkasi langų spalvą atsižvelgdami į namo fasadą ar kitas eksterjero detales. Kai langų ir durų spalva išlieka nepakitusi, išlaikoma pastato estetika.

 

Ar „Viva langai” taip pat siūlo spalvoto profilio langus?

Taip. Poreikį perduodame gamyklai, kur paruošiamas naujas produktas pagal kliento pageidavimą.

 

Kaip Jūs garantuojate, jog spalva neišbluks? Turbūt nėra patikimesnės technologijos nei gamyklinis dažymas. Kliento poreikį atitinkantį produktą gauname iš gamyklos. Patys langų bei durų nedažome.

 

Vis tik grįžtu prie kainos aspekto. Jau aptarėme, jog ilgame periode brangesni aukštos kokybės langai atsiperka. Tačiau ką daryti, jei noriu sutaupyti čia ir dabar?

Įvertinę būsimas lango ar durų apkrovas iš vidaus bei išorės beveik visais atvejais galime pasiūlyti sprendimą, kurį sudaro skirtingų gamintojų langai ar durys bei komplektuojančios detalės. Nors sprendimas beveik visais atvejais pigesnis, tačiau mūsų montavimo patirtis leidžia suteikti tokias pat ilgalaikes garantijas.

 

Mindaugai, ačiū už patarimus. Pabandykime apibendrinti. Ką siūlote tiems, kurie renkasi langus ir duris šiuo metu ar planuoja tai daryti netolimoje ateityje?

Skirkite laiko konsultacijai. Rinkitės tik patikimus bei patyrusius partnerius. Vis dažniau sulaukiame prašymų nevarstomą langą pakeisti varstomu ar atvirkščiai – prašymo išpildymas įmanomas tik tada, jei pradinis lango ar durų montavimas buvo atliktas kokybiškai. Pasaulyje garsūs prekės ženklai ne visad yra brangūs, o teisingai parinktos kokybiškos langų bei durų sistemos taupo pinigus, suteikia jaukumo ir pakelia pastato vertę.

Galerija