fbpx

Terasos durys

Terasos durys – idealus sprendimas, norintiems dalelę savo namų perkelti laukan

Turbūt sutiksite, kad pagrindinis nuosavo namo žavesys yra savas kiemas. Net ir mažytis savos žemės lopinėlis suteikia laisvės pojūtį bei galimybę, kada panorėjus, pasimėgauti gamta. Saulėtomis vasaros dienomis, tai daryti galima įsitaisius bet kuriame kiemo kampelyje, tačiau lyjant lietui bei šaltuoju metų laiku, norisi prieglobsčio.

Būtent jaukų prieglobstį, išlaikant buvimo lauke pojūtį, ir suteikia stumdomos terasos durys. Tai puikus sprendimas tiems, kas neįsivaizduoja savo ryto be puodelio kavos jaukiai įsitaisius, besimėgaujant rytmečio vaizdais.

Terasos durys suteikia galimybę jaukų namų kampelį, akimirksniu paversti jaukiu sodo kampeliu, kuris neabejotinai taps ne tik namiškių, bet ir svečių traukos centru. Tokios durys gali izoliuoti šilumą, o jų stiklas užima iki 80% viso durų ploto, tad net ir šaltuoju metų laiku, Jūsų terasa gali išlikti populiariausia namų vieta su puikiu vaizdu.

Taigi, stumdomos terasos durys gali funkcionaliai ir be galo subtiliai į vieną visumą sulieti Jūsų namus, ir sodą, suteikdamos galimybę, pagrindiniu nuosavo namo privalumu mėgautis nepaisant oro sąlygų.

Terasos durų tipai

Terasos durys – ne tik nuostabi namo interjero bei eksterjero estetikos dalis, bet ir kasdien naudojamas, funkcionalus terasos atributas. Todėl  labai svarbu, kad jos būtų ne tik gražios, bet ir patogios naudoti, patvarios. Jos turi atlaikyti svorio apkrovas bei būti pritaikytos dažnam varstymui. Nemažiau svarbus ir terasos durų sandarumas, juk šaltuoju metų laiku, atšiaurų vėją, joms teks atlaikyti nuolat.

Tiek estetikos, tiek funkcionalumo poreikius patenkinti padės tinkamai pasirinktas terasos durų tipas. Geriausiai tai padaryti Jums padės VIVA LANGAI specialistai, kurie atsižvelgdami į Jūsų poreikius bei namo ir terasos konstrukcijas, remdamiesi skaičiavimais bei gamybinėmis nuorodomis, pasiūlys būtent Jūsų terasai labiausiai tinkantį terasos durų tipą. Tačiau konsultacija visada praeis sklandžiau ir efektyviau, jei jau būsite susipažinę su egzistuojančiais terasos durų tipais.

Iš esmės, terasos durų tipą nusako jų varstymo būdas, mechanizmas bei  medžiaga, iš kurios jos pagamintos. Jos gali turėti slenkstį arba ne, skiriasi jų šilumos ir garso izoliacijos parametrai.

Lygiagrečiai varstomos, nustumiamos terasos durys

Lygiagrečiai stumdomos terasos durys – idealus sprendimas, kai reikia taupyti vietą, mat jas galime pastumti lygiagrečiai nevarstomai daliai, tad atvėrus tokias terasos duris, jos visiškai neužims papildomos vietos.

Lygiagrečiai nustumiamų terasos durų šilumos laidumas priklauso nuo pasirinkto durų profilio bei stiklo paketo specifikacijų. Tokių durų konstrukcija tvirta ir patikima. Jų aukštis gali siekti 3 metrus, plotis – 6 metrus. Dėka apkaustų, kurie gali išlaikyti net iki 600 kg svorį, nepaisant didelės jų konstrukcijos, lygiagrečiai stumdomos terasos durys varstosi tyliai ir lengvai.

Lygiagrečiai stumdomos ir atverčiamos terasos durys

Šio tipo terasos durys, ko gero, populiariausias pasirinkimas Lietuviškų namų statyboje. Jos ne tik santykinai nebrangios, sandarios ir saugios, bet ir išsiskiria savo funkcionalumu. Iš esmės, jų veikimo principas toks pat kaip ir lygiagrečiai nustumiamų terasos durų, tik šias, dėka sudėtingesnio jų mechanizmo, galima ne tik perstumti, bet ir atversti. Taigi, jei norisi patogiai vėdinamų patalpų – rekomenduojame rinktis būtent tokio tipo (PSK) terasų durų varčią. Tiesa, vertėtų atkreipti dėmesį, kad šio tipo terasų durų slenkstis – gana aukštas – apie 7 cm, tad jei iš terasos ar į ją norėsite judėti neįgaliojo vežimėliu, ar pirmyn atgal stumdyti vaikišką vežimėlį, įsitikinkite, kad jis netaps erzinančiu trikdžiu.

Sulankstomos ir sustumiamos „armonikos“ tipo terasos durys

Šio tipo terasos durys išsiskiria savo konstrukcijos lengvumu, nors yra itin tvirtos. Šios durys susilanksto tarsi armonika, ir yra sustumiamos į vieną ar abu šonus. Nepaisant to, jog visiškai atvertos, „armonikos“ tipo terasos durys užima vos 5 % viso savo pločio, jas renkasi ne tik mažų būstų savininkai, mat jas galima pagaminti ir itin didelių gabaritų – net 7 metrų pločio ar net didesnes.

Sulankstomos ir sustumiamos terasos durys puikiai tinka, norint maksimaliai atverti terasą ir mėgautis panorama, o specialių ratukų bei rutulinių guoliukų pagalba, net ir labai dideles ir sunkias duris sustumsite itin lengvai.

„Armonikos“ tipo, sulankstomos ir sustumiamos durys itin dažnai naudojamos viešbučių, SPA centrų bei restoranų terasoms, nes jos ne tik stilingos, leidžia maksimaliai atverti panoramą, bet ir yra mechaniškai tvirtos bei labai patvarios.

Aliuminio profilių terasos durys

Aliuminio profilių stumdomų terasos langų ir durų konstrukcijos labiausiai vertinamos todėl, kad yra lengvos, tačiau tvirtos, o jų profiliai – plonyčiai, todėl neužgožia vaizdo, neatima šviesos, nesukuria patalpose nepageidaujamų šešėlių.

Egzistuoja didžiulė aliuminio profilio terasos durų dizainų formų ir tipų įvairovė. Jie gali būti dažomi milteliniu būdu, o dažų spalvą klientas gali pasirinkti iš plačios RAL spalvų paletės, taip rėmus idealiai priderindamas prie savo namo interjero ir eksterjero.

Spynos aliuminio profilių duryse yra integruotos profiliuose, todėl jos neužima jokios papildomos vietos, o jų užraktai – saugūs ir patikimi.

Medinės terasos durys

Tie, kas savo pastatui nori suteikti išskirtinę išvaizdą ir vertę, neabejotinai rinksis medines terasos duris. Iš rinktinės radialinės medienos, drėgmei atspariais klijais suklijuotas medienos tašas, turi puikias statines savybes todėl, nepaisant aplinkos poveikio, nesideformuoja. Jų stiklo paketas itin sandarus, ir į rėmą montuojamas naudojant drėgmei atsparų silikoną.

Be to, medinės terasos durys yra tvirtos dėka kokybiško sistemos profilio, apkaustų bei pakankamai storo sluoksnio dažų. Pastarieji tinkami net ir pačioms atšiauriausioms oro sąlygoms.

Medinių terasos durų spalvų pasirinkimas itin platus – nuo Teknos dažų iki įvairiausių beicų ir lakų. Tačiau renkantis medinių terasos durų rėmo spalvą, rekomenduojame atsižvelgti į tai, jog kuo ji bus šviesesnė išorinėje rėmo pusėje, tuo durys bus ilgaamžiškesnės.

Žinoma, norint, kad medinės terasos durys tarnautų ilgus metus, būtina jas tinkamai prižiūrėti, tačiau lyginant su kitomis terasos durų sistemomis, medinės terasos durų sistemos yra vienos atspariausių tiek mechaniniam dėvėjimuisi, tiek aplinkos poveikiui.

Medinės, aliuminiu kaustytos terasos durys

Medines, aliuminiu kaustytas duris terasai, rekomenduojame rinktis tiems, kas nori, jog bent kelis dešimtmečius nereikėtų sukti galvos dėl jų restauracijos. Iš išorės aliuminiu apkaustytas medinis terasos durų rėmas apsaugomas nuo lietaus, sniego, UV spindulių, dulkių ir kitų žalingų aplinkos poveikių, tad ir taip patvarus medinis rėmas tampa ne tik dar tvirtesnis, bet ir kur kas lengviau prižiūrimas – jo perlakuoti, perdažyti ar kitaip restauruoti paprasčiausiai nereikės, nes jų spalva nepakitusi išliks dešimtmečius. Na, o atsiradusius įbrėžimus nesudėtingai pašalinsite tam specialiai skirtomis priemonėmis.

Kaip ir aliuminio profilio terasos durys, taip ir medinės durys, kaustytos aliuminiu, gali būti dažomos bet kokia RAL paletės spalva.

Plastikinės terasos durys

Tai neabejotinai populiariausias sprendimas. Plastikinės terasos durys yra optimaliausias sprendimas daugeliu atvejų: geriausia šiluminė varža, platus spalvų pasirinkimas, palanki kaina.

Tais atvejais, kuomet atsiveriančius panoraminius vaizdus į sodą, supančią gamtą ar miesto šviesas, atverti norisi, puikiu sprendimu tampa nevarstomi plastikiniai langai ir iš plastikinio profilio pagamintos balkono/terasos durys.

Taigi, Jūsų statinio funkcionalumui, estetikai ir biudžetui tinkamiausią terasos durų tipą išsirinksite įvertinę terasos paskirtį, durų naudojimo intensyvumą, numatytos angos dydį, vietą kur galima atverti ar nustumti durų varčią, ar šalia varstomos dalies reikalinga vitrina, ar svarbus slenksčio aukštis bei durų lengvumas. Na, o jei patiems apsispręsti sudėtinga, priimti teisingiausią sprendimą Jums visada padės VIVA LANGAI specialistai.

Tad kreipkitės, ir mes su mielu noru atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus ir, įvertinę pastato specifiką bei Jūsų lūkesčius, pasiūlysime geriausią terasos durų variantą.

Galerija