fbpx

Aliuminio pertvaros

Aliuminio pertvarų panaudojimo galimybes riboti gali nebent fantazijos trūkumas

Aliuminio pertvarų panaudojimo galimybės – kone beribės. Jos vis dažniau naudojamos tiek komercinių, tiek gyvenamųjų namų statyboje ar renovacijoje – nuo biurų zonavimo iki gyvenamųjų patalpų perskirstymo. Tokios pertvaros vertinamos tiek dėl savo funkcionalumo, tiek dėl estetinių savybių kuriant šiuolaikinį, modernų interjerą. Aliuminio profilių pertvaras vis dažniau pasitelkiama tuomet, kai erdves, dėl vienokių ar kitokių priežasčių reikia atskirti, bet tų erdvių vientisumo pojūtį – išlaikyti. Sukomplektuotos drauge su stiklu, jos neužima daug vietos ir erdvę padalina daugiau ar mažiau, priklausomai nuo pageidaujamo dizaino, matomomis grakščiomis ir stilingomis sienomis. Priklausomai nuo pertvaros paskirties, parenkamas tinkamiausias aliuminio pertvaros variantas. Aliuminio profilių pertvara gali būti:
  •   Išlankstoma;
  •   Slankiojanti;
  •   Transformuojama;
  •   Pakabinama;
  •   Mobili
  •   Stacionari.

Aliuminio pertvaros komercinėms patalpoms

Komercinėse patalpose, aliuminio pertvaros dažniausiai naudojamos siekiant jų grakštų, estetišką dizainą suderinti su funkcinėmis savybėmis. Toks sprendimas pasižymi ilgaamžiškumu ir itin patogia, nedaug priežiūros reikalaujančia eksploatacija, nes net ir labai intensyviai naudojamose patalpose, savo estetinį vaizdą jos išlaiko metų metus. Dvi populiariausios aliuminio pertvarų funkcijos komercinėse patalpose yra biurų zonavimas bei gamybinių patalpų atskyrimas nuo administracinių patalpų. Aliuminio profilių pertvaros pasitelkiamos tuomet, kai reikia paskirstyti erdves, suteikti joms privatumo ir/ar saugumo.

Aliuminio profilių pertvaros – erdvės paskirstymui

Darbovietėje vyraujančio mikroklimato svarba, tiek darbuotojų tiek ir darbdavių suvokiama vis aiškiau. Darbuotojai renkasi įmones, kuriose malonu dirbti, o darbdaviai, siekdami prisivilioti gerus specialistus, savo įmonėse darbuotojams stengiasi kurti kuo palankesnes sąlygas. Būtent dėl šios priežasties, įrenginėjant darbo vietas vis labiau stengiamasi paversti jas ne tik ergonomiškomis ir funkcionaliomis, bet ir stilingomis bei jaukiomis. Tokiomis, kuriose norisi būti. Planuojant darbo patalpų erdves, atsižvelgiama į darbo specifiką, darbuotojų darbo grafiką ir panašius dalykus, pagal kuriuos ir skirstomos zonos. Aliuminio profilio pertvaromis gamybinės patalpos ar pardavimų bei ekspozicijų salės atskiriamos nuo administracinių patalpų, priėmimo zonos nuo išorinės laukimo salės ir t.t.

Aliuminio profilių pertvaros – privatumui

Ilgametės darbų praktikos metu pastebėjome, jog viena pagrindinių funkcijų, kurių iš aliuminio profilių pertvarų tikisi klientai, nepriklausomai nuo to, kokios paskirties komercinėse patalpose jos įrenginėjamos, yra privatumas. „VIVA LANGAI“ specialistai pažymi, jog aliuminio pertvaromis atskirtos erdvės gali apsaugoti ne tik nuo pašalinių akių, bet ir nuo pašalinių ausų, taip užtikrindamos privatumą ten, kur jo labiausiai reikia. Aliuminio profilių pertvarų rėmai gali būti komplektuojami su įvairiausiomis, tiek permatomomis, tiek nepermatomomis medžiagomis (pvz. stiklu, aliuminiu, medžio ar jo imitacijos panelėmis, plastiku), tad zonoms, kurias norisi paslėpti nuo pašalinių akių – aliuminio pertvaros tobula išeitis. Dažniausiai jos naudojamos ganėtinai delikačioms darbovietės patalpoms atskirti – jomis atskiriamos pagalbinės patalpos, posėdžių kambariai, persirengimo vietos, serverinės, kopijavimo kambarėliai, darbuotojų poilsio kambariai, sandėliavimo patalpos, virtuvėlės ir pan. Ten, kur pertvaros reikalingos ne tik erdvei padalinti, bet ir garsui slopinti – būtina rinktis pertvaras su atitinkamo storio, ir kitų techninių charakteristikų stiklais. Pasitelkiant skirtingas aliuminio pertvarų gamybos technologijas, ir skirtingų savybių medžiagas, naudojamas gamybai, galima išgauti skirtingų lygių garso izoliaciją, kuri svyruoja tarp 25 ir 42 DB.

 Aliuminio profilių pertvaros – saugumui

Autoservisuose, gamybinėse bei kitose komercinės paskirties patalpose, kuriose padidinta rizika kilti gaisrui – priešgaisrinės aliuminio profilių pertvaros – puikus sprendimas. Tokių pertvarų gamybai, naudojami specialūs, priešgaisriniai aliuminio profiliai, kurie komplektuojami su ugniai atspariais stiklais ar specialiais užpildais. Atsižvelgiant į naudojamus profilius, jų užpildus ir su jais drauge komplektuojamus ugniai atsparius stiklus, aliuminio pertvarų konstrukcijos, gaisro plitimą gali atlaikyti nuo 30 iki 60 minučių. Taigi, aliuminio konstrukcijos, komercinėse patalpose naudojamos ir jomis besinaudojančių darbuotojų bei klientų saugumui užtikrinti.

Aliuminio pertvaros gyvenamosiose erdvėse – ir erdvei atskirti, ir interjerui pagyvinti

Tam tikro medžiagiškumo aliuminio pertvaros gyvenamosiose erdvėse jau spėjo netgi įgyti specialiai joms skirtą terminą – industrinio stiliaus pertvaros. Tokio stiliaus pertvaros, gaminamos iš minimalistinių aliuminio profilių ir grūdinto stiklo. Jas itin pamėgo interjero dizaineriai, nes aliuminio profilių pertvaros nuostabiai dera su mediena, plytomis, plienu ar betonu. Jas labai madinga įrenginėti su dekoratyviais aliuminio profilių perskyrimais, taip erdvėms suteikiant dar daugiau šarmo. Tačiau aliuminio pertvarų rėmai, gali būti kombinuojami toli gražu ne tik su stiklu. Jų užpildui gali būti naudojama MDP plokštė, laminuotas gipsas, medis, net plastikas, o jų apdaila – taip pat beribė – nuo medžio imitacijos iki tapetų, taip pat dažomi paviršiai. Platus aliuminio profilių pertvarų spalvų ir medžiagiškumo spektras (aliuminio pertvaras galima nudažyti bet kuria RAL paletės spalva), namuose padeda sukurti originalias, modernaus įvaizdžio erdves. Tačiau aliuminio profilių pertvarų konstrukcijos namuose  – ne tik stilinga interjero detalė, bet ir funkcionalus sprendimas, kuomet neužimant daug vietos, norima atskirti erdves. Tokios konstrukcijos tvirtos, tačiau lengvos ir atrodo itin estetiškai. Jas projektuojant, galima rinktis įvairiausio formato aliuminio profilius, taip įgyvendinant net ir pačius netikėčiausius ar išskirtiniausius, netradicinio dizaino interjero sprendimus. Aliuminio pertvaros pastatomos greičiau nei, pavyzdžiui, gipso, įvairių blokelių ar plytų pertvarų konstrukcijos; atrodo gerokai grakščiau; ir pakankamai gerai sulaiko kalbėjimo, žingsnių ir kitus įprasto lygio garsus, taip suteikdamos privatumo jausmą bei sėkmingai atlikdamos kitas pertvarų funkcijas. Aliuminio pertvaros, kad ir koks užpildas joms būtų pasirenkamas, įneša patalpoms subtilumo ir lengvumo. Tai puikus pasirinkimas, ieškantiems patvaraus ir ilgaamžiško, patogaus ir stilingo sprendimo namų erdvėms atskirti.    
Previous slide
Next slide