fbpx

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį – sudėtingesnis, tačiau naudingesnis montavimo būdas

Atsiradus, renovuojamų ir naujai statomų namų energetinio efektyvumo reikalavimams, mitas, jog norint taupyti šilumos energiją pakanka tik apšiltinti sienas, pamažu išsisklaidė. Žinoma, apšiltintos sienos – labai svarbi energetinio efektyvumo dalis, tačiau ne vienintelė.

Juk šalčio tiltai susidaro ne tik sienų kampuose, perdangos ir sienų jungimo vietose ar stogo ir sienų sandūrose, bet ir ties angokraščiais – sandūromis tarp langų ir sienų.

Angokrščiuose susidarančių šilumos tiltų susidarymo padeda išvengti langų montavimas į šiltinimo sluoksnį. Žinoma, tai sudėtingesnis langų montavimo būdas, tačiau ir kur kas naudingesnis taupant šilumos energiją.

Dėl šios priežasties, A+ energetinio naudingumo klasės namuose, langų montavimas termoizoliaciniame sluoksnyje – privalomas.

Langų montavimo į šiltinimo sluoksnį nauda

Pagrindinė priežastis kodėl langų montavimas į šiltinimo sluoksnį labai greitai išpopuliarėjo, žinoma, yra šio montavimo būdo teikiama ekonominė nauda. Pasak statybinės fizikos specialistų, langus montuojant į apšiltinamąjį sluoksnį per langus išeinančios šilumos nuostoliai gali būti sumažinami net penkis kartus.

Kai pasirenkamas langų montavimas į šiltinimo sluoksnį, lango vidinės dalies ir jo angokraščių temperatūra tampa aukštesnė, o angokraščių peršalimo ar pelėsio atsiradimo aplink sandarius, bet peršalančius angokraščius rizika, taip pat gerokai sumažėja.

Tačiau tai nėra vieninteliai privalumai, kuriuos namui suteikia langų montavimas į šiltinimo sluoksnį. Pro arčiau išorinės sienos plokštumos įmontuotą langą į patalpas patenka daugiau natūralios dienos šviesos, tad patalpos tampa šviesesnės ir estetiškesnės.

Be to, nuolat atsirandant naujiems, vis patogesniems ir paprastesniems montavimo sprendimams, langų montavimas į šiltinimo sluoksnį tampa vis greitesnis, paprastesnis ir taupesnis.

Langų montavimo į šiltinimo sluoksnį būdai

Kaip jau supratote, svarbu ne vien tik kokybiški, gerų charakteristikų langai, bet ir kokybiškas jų sumontavimas. Tam, kad investicijos į brangius, aukščiausių charakteristikų langus nenueitų perniek, geriausia juos montuoti į šiltinimo sluoksnį. Tačiau net ir langų montavimas į šiltinimo sluoksnį gali būti atliekamas keletu skirtingų būdų. Šių būdų pasirinkimas ganėtinai didelis, o darbų kainos – skirtingos, tad trumpai aptarkime kuo gi jie skiriasi.

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant stiklo pluošto laikiklius

Stiklo pluošto laikikliai, kitaip dar vadinami kronšteinais, turi ganėtinai mažą šilumos laidumą bei atlaiko itin dideles apkrovas. Ir nors jų gamyba prasidėjo nuo paprasčiausių tiesių plokštelių, šiuo metu jie gaminami įvairių sudėtingų formų, kurios nuolat tobulinamos.

Deja kol kas stiklo pluošto kronšteinai dar nėra standartizuoti, todėl kiekvienam konkrečiam atvejui yra užsakomi atskirai, tad jų gamybos trukmė bei kaina ne visada gali būti prognozuojama.

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant specialius plieninius profilius

Plieninių profilių sistemos, skirtos langų montavimui į šiltinimo sluoksnį, naudojamos jau pakankamai seniai, tad yra pakankamai gerai išdirbtos. Pagrindinis jų privalumas – itin patogiai suprojektuoti tvirtinimo mazgai bei labai platus šių profilių pasirinkimas. Plataus asortimento dėka galima parinkti geriausiai tinkančius profilius praktiškai bet kuriam montavimo atvejui. Šis langų montavimo į šiltinimo sluoksnį metodas leidžia itin tiksliai parinkti ir koreguoti lango poziciją.

Vis dėl to, šis montavimo būdas geriausiai tinka lengviems, nedidelių gabaritų langams. Dideliems langams šio metodo nerekomenduojame, kadangi langų montavimui skirti plieniniai profiliai nėra pakankamai tvirti ir jiems verčiau rinktis kitas tvirtinimo medžiagas.

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant medinį rėmą

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant medinį rėmą yra pats paprasčiausias montavimo būdas, kuris pradėjus langus montuoti izoliaciniame sluoksnyje buvo pasirenkamas dažniausiai. Mat tai panašiausia technologija į įprastą lango montavimą laikančioje konstrukcijoje, angokraštyje – iš klijuotos medienos tašų bei impregnuotų medienos balkių sumontuojama speciali dėžė ir į šią dėžę montuojamas langas. Šis būdas buvo itin mėgstamas ir populiarus dėl lengvai prieinamų medžiagų ir patrauklios jų kainos.

Tačiau jei naudojama mediena bus nepakankamai sausa ir netinkamai paruošta, laikui bėgant ji gali imti drėkti ir dėl to trūnyti ar net pūti, ir galiausiai deformuotis.

Taigi, jau pasirenkamas langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant medinį rėmą, būtina įsitikinti, kad naudojama mediena tikrai sausa ir kokybiška.

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant kietų putų profilio rėmą

Kietųjų putų profilių rėmas – tai medinio rėmo alternatyva. Kaip ir medinį rėmą, kietų putų profilį galima tvirtinti tiesiai prie mūro. Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant kietų putų profilio rėmą puikiai tinka sunkiems, didelių gabaritų langams montuoti.

Maža to, tokio rėmo šiluminės charakteristikos puikios, jis atsparus drėgmei, jų negali paveikti korozija, o formuoti iš jų norimą formą labai paprasta, nes jos yra lengvai pjaustomos.

Kone vienintelis šios montavimo technologijos trūkumas – kaina. Tad deja, bet kol kas tai nėra labai dažnai taikomas montavimo būdas.

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant specialius termoprofilius

Specialių, langų montavimui į šiltinimo sluoksnį skirtų termoprofilių gamybai naudojamos medžiagos yra sintetinės, atsparios drėgmei ir puvimui.  Esant lygiam tvirtinimo pagrindui, tokią sistemą montuoti gana paprasta, tačiau jei tvirtinimo pagrindas nelygus – šis montavimo būdas netinka. Be to, nors tokių termoprofilių gamintojai nuolat sprendžia tiek šalčio tiltelių vengimo, tiek pačių profilių tvirtinimo klausimus, jie vis dar išlieka brangūs, nors yra tinkami tik elementarioms tvirtinimo situacijoms.

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant ypač kietą akmens vatą

Ypač kieta akmens vata – tai tokia pat vata, kurią naudojame sienų šiltinimui, tik daug daug kietesnė. Tokia kieta, jog prie jos sraigtais galima tvirtinti langą.

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį puikiai tinka statiniuose, kuriuose yra padidinta tikimybė kilti gaisrui, mat kietoji akmens vata – nedegi medžiaga.

Ypač kieta akmens vata yra atspari drėgmei ir korozijai. Deja, jos asortimentas, kol kas, nėra platus, o kaina pakankamai didelė, todėl langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant ypač kietą vatą yra dar gana retas, ypač gyvenamųjų namų statyboje.

Langų montavimas į šiltinimo sluoksnį – viena iš VIVA LANGAI teikiamų paslaugų

Pagrindinis VIVA LANGAI prioritetas – padėti klientams taupyti energiją. Efektyviam energijos taupymui, itin didelę įtaką turi kokybiškas langų montavimas. Todėl VIVA LANGAI komanda didelį dėmesį skiria ne tik langų ir jų tvirtinimo elementų kokybei, bet ir inovatyviam, kokybiškam ir energetiškai naudingam jų montavimui.

Pasak specialistų, nekokybiškai sumontavus langus, galima netekti net iki 80 % lango specifikacijose nurodytų privalumų. Na, o langų montavimas į šiltinimo sluoksnį naudojant kokybiškus tvirtinimo elementus ir parinkus geriausiai tinkantį montavimo būdą, eliminuoja šalčio tiltų susidarymą tarp lango rėmo ir angokraščio, leisdamas išlaikyti vidinių paviršių temperatūrą ir tokiu būdu – tausoti šilumos energiją.

VIVA LANGAI – kokybiškų langų ir dar kokybiškesnio jų montavimo entuziastai.

Nori sužinoti daugiau? Registruokis specialisto konsultacijai!