fbpx

Stiklinės pertvaros

Stiklinės pertvaros – kodėl jas vis dažniau sutinkame?

Stiklas, dėl savo skaidrumo ir laidumo šviesai jau nuo seno yra išsikovojęs tvirtas pozicijas bet kokio statinio statyboje. Tai klasikinė medžiaga, kuri, kaip ir metalas ar medis, niekada nepraras savo populiarumo. Tai viena seniausių medžiagų, kurios panaudojimo galimybės ir pritaikymas tiek statinių interjere tiek eksterjere nuolat auga. Visame pasaulyje stiklas vertinamas už itin estetišką ir elegantišką savo išvaizdą, patvarumą bei kuriamą lengvumo, elegancijos ir prabangos pojūtį. Tad nenuostabu, kad ir stiklo pertvaros rado savo vietą tiek biurų, tiek ir gyvenamųjų būstų patalpose. Šis sprendimas tampa vis populiaresniu, nes tai ideali išeitis, kai reikia padalinti erdves zonomis, nesuardant jų vientisumo bei vizualiai nesumažinant erdvės. Berėmės stiklinės pertvaros ne tik nesumažina erdvės, bet ir optiškai ją padidina. Be to, padeda išnaudoti dienos šviesą – jos nesulaiko ir neblokuoja, taip padėdamos kurti ne tik erdvesnių, bet ir šviesesnių patalpų įvaizdį. Tokios pertvaros, paprastai gaminamos iš grūdinto stiklo, kuris yra itin tvirtas ir saugus, o jo estetinis vaizdas visada atrodo prabangiai ir tinka tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus patalpose. Egzistuoja plati stiklinių atitvarų dizaino ir konstrukcijų įvairovė, o jų rūšis parenkama atsižvelgiant į tai, kokiai funkcijai atlikti jos turi būti pritaikytos.

Stiklo konstrukcijos ir jų rūšys

Stiklo konstrukcijos vis organiškiau pritaikomos tiek gyvenamųjų namų interjere, tiek prekybinės paskirties ar administraciniuose pastatuose. Naudojant moderniausias stiklo konstrukcijų gamybos technologijas, ir talentingų projektuotojų išmonę, jų rūšys ir pritaikymo galimybės vis platesnės ir netikėtesnės.

Berėmės stiklo pertvaros – galimybė išlaikyti atskirtų erdvių vientisumą

Kai planuojant erdves, svarbiausia išlaikyti erdvės vientisumą, tuo pat metu ją išskirstant į atskiras, net privačias erdves – berėmės stiklo pertvaros – tobulas pasirinkimas. Iš grūdinto stiklo gaminamos berėmės stiklo pertvaros yra tvirtos, ir dera su bet kokiomis kitomis medžiagomis ir jų spalvomis, tad jas lengva integruoti bet kokiame interjere. Berėmė stiklo pertvara, naudojant minimalistinę furnitūrą, montuojama viršuje ir apačioje. Ji gali būti skaidri, graviruota, ar netgi matinta zonose, kuriose norisi daugiau privatumo. Na, o tose patalpų zonose, kuriose norisi galimybės erdvę keisti, tai ją sujungiant tai atskiriant, puikus sprendimas – stumdomos berėmės stiklo pertvaros. Tokių pertvarų padėtį, bet kada galėsite reguliuoti – visus jų stiklus išskleidžiant, arba juos sustumiant į šonus.

Industrinio stiliaus stiklinės pertvaros – neatsiejamas industrinio interjero elementas

Industrinį interjero stilių dažniausiai sutinkame moderniuose gyvenamuosiuose būstuose bei loftuose. Tai skandinaviško minimalistinio ir modernaus stiliaus derinys, kurio svarbiausi akcentai – natūralios statybinės medžiagos ir erdvės. Tad nenuostabu, kad tokio stiliaus interjere – stiklo pertvaros užima itin svarbias pozicijas. Industrinio stiliaus pertvaros – tai vidaus pertvaros, gaminamos iš minimalistinių, lengvučių aliuminio profilių ir grūdinto stiklo. Matoma aliuminio rėmo dalis yra vos 30 mm storio, todėl atrodo ypač dailiai. Grūdintas arba  laminuotas  jų stiklas užtikrina tokių pertvarų saugumą. Industrinio stiliaus stiklinės pertvaros nuostabiai dera kartu su mediena, betonu, plytomis ar plienu. Tokios pertvaros padeda sukurti itin funkcionalias, modernaus įvaizdžio erdves. Pastaruoju metu, labai madinga stiklo pertvaras įrenginėti su dekoratyviniais aliuminio profilio perskyrimais. Aliuminio ir stiklo pertvaros gali būti įrenginėjamos tiek statybos metu, tiek jau egzistuojančiose patalpose, bet kuriuo metu. Tai greitas ir švarus procesas, tad tai gali būti puikus būdas minimaliomis pastangomis, visiškai transformuoti ar perskirstyti erdves. Industrinio stiliaus pertvaros gali funkcionuoti kaip stumdomos ar nejudinamos sienos bei reikalui esant, atlikti durų funkciją. Joms naudojamas stiklas gali būti ne tik skaidrus, bet ir armuotas, tonuotas ar matinis, o jų rėmai – nebūtinai juodi. Juos galima nudažyti bet kuria RAL paletės spalva, taip tobulai įliejant šias pertvaras į bendrą interjero visumą.

Stiklinių pertvarų galimybės ir jų pritaikymas

Iš esmės, bet kokio statinio statybose ir bet kokių patalpų įrengime, stiklinių pertvarų pritaikymo galimybes riboja nebent jas įrenginėjančių žmonių fantazija. Stiklo pertvaros vis labiau dominuoja ne tik biurų interjere. Jomis, vis dažniau atskiriamos erdvės ir gyvenamuosiuose būstuose. Tai itin stilingas būdas net ir mažiausias patalpas, vizualiai paversti kiek įmanoma erdvesnėmis.

Stiklinės pertvaros biurams

Siekiant suderinti biurų patalpų funkcionalumą su moderniu ir estetišku jų dizainu, vis dažniau jų interjeruose naudojamos stiklo pertvaros. Toks sprendimas padeda sukurti darbui palankią aplinką, nesumažinant patalpų erdvės. Stiklinės pertvaros pasižymi ilgaamžiškumu – jos gaminamos iš tvirto grūdinto stiklo ir yra itin lengvai prižiūrimos ir valomos, tad net ir intensyviausiai naudojamose patalpose nepraranda savo estetinio vaizdo metų metus. Stiklo pertvaros biuruose kuria tvarkingą, higienišką ir estetišką darbo aplinką, kuri patraukli tiek darbuotojams, tiek klientams. Stiklo pertvaros pasitelkiamos kuriant sąžiningumo, atvirumo jausmus biure, padeda išlaikyti glaudesnius kolegų santykius, nes jie net būdami skirtingose erdvėse, ir turėdami privačias erdves, turi galimybę vieni kitus matyti. Stiklinės pertvaros biuruose gali būti sumontuojamos labai greitai, o pasikeitus jų išdėstymo poreikiams, jas bet kada galima permontuoti nestabdant biure vykstančio darbo, kadangi ofisams skirtos stiklo pertvarų sienelės yra mobilios. Jų išvaizdą, esant reikalui galima atnaujinti klijuojant įvairių raštų plėveles, reklaminius  ar motyvacinius užrašus ir pan.

Stiklinės pertvaros namų interjere

Stiklo pertvaros puikiai tinka ne tik biurų, bet ir gyvenamųjų erdvių interjere. Stilingai atrodo grūdinto stiklo pertvara atskirtas miegamasis ir vonios kambarys, ar vonios kambarys ir drabužinė. Virtuvė nuo svetainės ar svetainė nuo darbo kambario. Stiklinės pertvaros namų interjere pasitarnauja kai norisi kuo daugiau erdvės, tačiau, esant reikalui, ir galimybės susikurti tam tikras privatesnes erdves. Pavyzdžiui, jei stiklo pertvara jungia svetainę ir miegamąjį, idealus sprendimas – užuolaidos, kurias naktį galima užtraukti, o dieną, atitraukti, taip vizualiai išplečiant namų erdvę. Stiklo pertvaros pastatomos greičiau nei gipso pertvarų konstrukcijos ir pakankamai gerai sulaiko kalbėjimo, žingsnių ir kitus įprasto lygio garsus, taip suteikdamos privatumo jausmą ir neatimdamos didelių patalpų komforto jausmo.

Stiklinės pertvaros juodais rėmais – funkcionalu ir itin stilinga

Stiklinės pertvaros juodais rėmais paprastai pasirenkamos kuriant modernų, stilingą ir itin estetišką interjerą. Dažniausiai  – rustic stiliaus ar minimalistiniuose, moderniuose interjeruose, loftuose. Juodi rėmai suteikia interjerui itin estetiško, švaraus ir šiuolaikiško namų dizaino  įspūdį. Puikiai atrodo baltuose interjeruose, tinka su natūralaus medžio apdaila. Stiklo pertvaros juodais rėmais pasirenkamos patalpoms, kuriose norima kaip įmanoma geriau išnaudoti dienos šviesą, vizualiai išplėsti erdves, jas fiziškai atskiriant. Stiklas, įrėmintas juoduose rėmuose atrodo itin estetiškai ir prabangiai. Įneša patalpoms subtilumo ir lengvumo.

Stiklinės pertvaros dušui

Dušas – dar viena namų erdvė, kurioje stiklinės pertvaros tinka tobulai. Stiklas neatima šviesos, kuria švaros ir estetikos pojūtį, tad nenuostabu, kad yra itin mėgstamas kuriant vonios kambario interjerą. Stiklinės pertvaros dušui – ne tik stilingas, bet ir funkcionalus sprendimas. Dušui skirti stiklai dengiami nano danga, kad stiklas ilgiau išliktų švarus, o jį prižiūrėti būtų paprasčiau.

Stikliniai laiptų turėklai ir jų aikštelių atitvarai

Dėl savo savybės išlaikyti erdvės vientisumą bei leisti patalpomis laisvai slysti šviesai, namų interjere stiklas populiarus ir laiptų turėklams ir jų aikštelių atitvarams įrengti. Stikliniai laiptų turėklai ir jų atitvarai ne tik gražus, bet ir praktiškas sprendimas norint užtikrinti mažų vaikų saugumą  – mat stiklo plokštė vientisa, tad vaikui nėra grėsmės iškristi pro turėklų tarpą. Grūdintas arba laminuotas stiklas yra ilgaamžė medžiaga, o iš jo pagamintos stiklinės pertvaros yra saugios ir, išlaikydamos puikų savo estetinį vaizdą, tarnaus ilgą laiką. Nesvarbu kokiai funkcijai atlikti, ir kokiose patalpose stiklo pertvara pastatyta, ji kurs estetišką ir tvarkingą įvaizdį, o ją prižiūrėti bus itin paprasta.
Previous
Next